מחפשים מורה נהיגה? השאירו פרטים ונחזור במהירות

טסט פנימי

הנה כל מה שחשוב שתדעו אודות הטסט הפנימי, כולל טיפים חשובים, מידע על מחיר טסט פנימי ותשובות לשאלות הנפוצות ביותר.

מה זה טסט פנימי?

טסט פנימי הוא למעשה סוג של "חזרה גנרלית" לקראת מבחן הנהיגה המעשי - הטסט החיצוני. לאחר מספר שיעורי נהיגה, כאשר מורה הנהיגה  שלכם מחליט שאתם מוכנים, הוא יגיש אותו לטסט פנימי, אשר מתבצע לרוב על ידי מורה נהיגה אחר מטעם בית הספר לנהיגה בו לומד התלמיד. המורה שלכם אינו יהיה איתכם בטסט הפנימי אך הנסיעה עצמה היא על הרכב שבו למדתם עד כה, כך הדבר גם בטסט החיצוני.

 

טסט פנימי

מחיר טסט פנימי בשנת 2023

אז כמה עולה טסט פנימי? מבדיקות שערכנו, נמצא כי מחיר טסט פנימי עומדת על 200 ש"ח בממוצע. לעיתים המחיר נמוך יותר וישנם גם מקרים בהם מחיר זה גבוה יותר אך לרוב העלות המקסימאלית תהיה 300 ש"ח וגם זה יקרה במצבים נדירים יחסית.

 

מחיר ממוצע לטסט פנימי

מחיר ממוצע לטסט פנימי: 200 ₪

טווח מחיר גבוה 300 ₪

טווח מחיר נמוך 100 ₪

 

אולי יעניין אותך לקרוא גם על:

טיפים לטסט פנימי שכדאי להכיר

ריכזנו בעבורכם 4 טיפים לטסט פנימי שיעזרו לכם לעבור בקלות:

 • לפני הטסט הפנימי, מומלץ לישון טוב על מנת להגיע מרוכזים ורגועים יותר. אחת הטעויות הגדולות היא לצאת לבלות או לישון מאוחר בלילה שלפני, מה שגורם לתשישות וחוסר ריכוז.
   
 • לא כדאי לגשת לטסט הפנימי אם אתם עדיין לא מרגישים מוכנים מספיק. כדאי לבצע מספר שיעורים נוספים ורק אז לגשת למבחן. אם תיגשו כאשר אתם לא מספיק מוכנים, הסיכוי להיכשל בטסט הפנימי יעלה, מה שעשוי להוריד לכם את הביטחון בהמשך וליצור כדור שלג של כשלונות.
   
 • כמו בכל שלב בנהיגה, נסו לתכנן את הנסיעה ולהסתכל כמה מטרים קדימה על מנת לצפות בעיות ולהתאים את מהירות הנסיעה לכל סיטואציה שעתידה להתרחש על הכביש. אם אתם רואים שמישהו עומד לחצות מעבר חצייה, התחילו להאיט באופן הדרגתי.
   
 • כדאי להתייעץ עם מורה הנהיגה באשר לשעה הספציפית שבה כדאי לקיים את הטסט הפנימי. יש לקחת בחשבון שיקולים כמו עומסי תנועה בשעות השונות או שעות תאורה וכדאי גם לנסות לבצע את הנסיעה בימים עם מזג אוויר נוח וללא גשם, כך הטסט הפנימי יעבור בקלות.
   

אחרי טסט פנימי


>>>ראו גם טיפים לטסט

למה בכלל צריך טסט פנימי?

הסיבה המרכזית היא שהטסט הפנימי עוזר להבין האם התלמיד מוכן לקראת הטסט החיצוני. חשבו על זה כך, בכל שיעורי הנהיגה מי שנמצא לידכם הוא מורה הנהיגה ומעולם לא יצא לכם להיות בסיטואציה אחרת, בה יושב אדם זר במושב ליד הנהג ובוחן אתכם באמת.

 

זו בדיוק המטרה של הטסט הפנימי - לדמות את הטסט עצמו ולגרום לכם להגיע מוכנים יותר, תוך הבנה של הסיטואציה שעומדת להתרחש. אין מה לחשוש מהטסט הפנימי ולרוב הוא דרך נהדרת לתרגל את כל מה שלמדתם עד כה עם מורה הנהיגה.

השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון: 077-9995107

שאלות נפוצות על טסט פנימי

קיבלנו מכם לא מעט שאלות בנוגע לטסט הפנימי וכעת הגיעה העת לענות עליהן בצורה מסודרת:

האם טסט פנימי זה חובה?

הטסט הפנימי הוא בגדר חובה וזהו למעשה תנאי שהציב משרד התחבורה. ללא הטסט הפנימי, לא ניתן לגשת לטסט החיצוני.


כמה זמן לוקח מבחן הטסט הפנימי?

כמה זמן זה טסט פנימי אורך - מדובר במבחן מעשי (נהיגה ברכב) אשר אורכו הוא בין 20 דקות לחצי שעה, הדבר נתון לשיקול דעתו של הבוחן.


האם משלמים על טסט פנימי?

תוהים אם טסט פנימי עולה כסף? התשובה היא כן. עלות הטסט הפנימי נעה בדרך כלל בטווח שבין 100 ש"ח ל-300 ש"ח.


מה ההבדל בין טסט פנימי לחיצוני?

טסט פנימי הוא מבחן בתוך בית הספר לנהיגה בו לומד התלמיד. אם תעברו אותו, תוכלו לגשת לטסט האמיתי, כלומר הטסט החיצוני. לעומתו, כאשר עוברים טסט חיצוני - זכאים לרישיון נהיגה.


כמה זמן אחרי טסט פנימי ניגשים לטסט חיצוני?

הפרש הזמן בין טסט פנימי לחיצוני הוא אינו דבר קבוע וזה מאוד משתנה בין מורה למורה. יש מורים שבוחרים להגיש את התלמיד לטסט חיצוני לאחר שבוע או שבועיים מיום הטסט הפנימי ויש כאלו אשר עושים זאת רק לאחר שלושה שבועות או יותר.


מתי ניגשים לטסט פנימי?

אז מתי עושים טסט פנימי? בדרך כלל מינימום השיעורים הדרוש על מנת לגשת לטסט פנימי הוא כ-28 שיעורים.


מי עושה טסט פנימי?

מורה נהיגה אחר, שאינו מורה הנהיגה שלימד אתכם במהלך השיעורים או לחילופין נציג כלשהו מטעם בית הספר לנהיגה בו אתם לומדים.


מה קורה אם אם נכשלתי בטסט פנימי?

מי שנכשל בטסט פנימי, למעשה צריך להמשיך ולבצע מספר שיעורים נוסף על מנת להיות מוכן לטסט החיצוני. אין באמת השלכות מהותיות מעבר לכך. כל המטרה של הטסט הפנימי היא לבדוק שאתם מוכנים לבחינה האמיתית.