מחפשים מורה נהיגה? השאירו פרטים ונחזור במהירות

האם אפשר לדחות טסט נהיגה?

בעוד שתלמידי נהיגה נדרשים ל-28 שיעורי נהיגה לכל הפחות לפני שהם ניגשים לטסט, רוב רובם המוחלט של התלמידים מעדיפים לקחת עוד כמה שיעורים אקסטרה לשיפור הביטחון שלהם על הכביש. האם אפשר לדחות טסט? אכן כן, אבל לא תמיד - קראו כאן.

האם אפשר לדחות טסט?

האם דחיית טסט נהיגה תעלה בכל זאת כסף? האם דחיית מבחן נהיגה תוביל לקבלת מועד נוסף לאחר חודשים רבים? אם אתם שואלים את השאלות האלו, יש סיכוי שאתם לא לגמרי מרגישים מוכנים לקראת הטסט שלכם, וזה בסדר גמור. המלצה מאיתנו, לפני שדוחים טסט נהיגה, צריך לקחת בחשבון את הפקטורים הבאים: 

  • מועד הטסט: קחו בחשבון, שהתאריך והשעה נקבעים ע"י משרד הרישוי. זאת, באופן אקראי, ככה שאין כל כך למורה הנהיגה שלכם יכולת להשפיע על המועד או על דחיית טסט נהיגה באתר GOV של משרד הרישוי.
  • אפשרות החלפה: יחד עם העובדה שלמורי הנהיגה אין השפעה על מועד השיבוץ של תלמידיהם לטסטים, בד"כ למורים יש אפשרות החלפה בין תלמידיהם או בין מורי נהיגה אחרים והתלמידים של אלו. 
  • גמישות מועד הטסט: הגמישות בדרך כלל תהיה תלויה בכמות התלמידים שיש למורה נהיגה נתון. כמו כן, גמישות המועדים תהיה תלויה גם בהתאם לכמות המורים שיש בבית ספר נהיגה נתון. 
  • הלכה למעשה: בפועל, מומלץ פשוט לפנות למורה הנהיגה ולברר האם אפשר לדחות טסט והאם יש לוה מועד נוסף פנוי עבורכם.
     

דחיית טסט

כדאי לדחות טסט נהיגה?

לשאלה: האם אפשר לדחות טסט, התשובה היא: שזה לגמרי תלוי בשיקולים שלכם ובתחושת הביטחון שלכם על הכביש. נסו אפילו לשאול את המורה שלכם לדעתו האובייקטיבית, ומקסימום, תנסו לדחות את הטסט בשבוע – שבועיים נוספים. בימינו מחירי שיעורי הנהיגה לא זולים ויכולים לעבור את רף ה-160 ₪, ככה שכדאי להקציב לעצמכם מספר שיעורים מוגדר לפני שתקבעו טסט מחדש.

במה כרוכה דחיית טסט נהיגה?

באופן כללי, דחיית טסט נהיגה כרוכה בלקיחת שיעורים נוספים וכן במציאת מחליף שייקח במקומכם את התור שלכם להיבחן. אם אינכם מוצאים מחליף ואתם עדיין מעוניינים לדחות את הטסט, קחו בחשבון שרוב הסיכויים הם שתצטרכו לשלם אגרה מלאה על הטסט, כן, למרות שאינכם מתכוונים להיבחן בכלל.

אולי בכל זאת להיבחן, למרות שמרגישים לא מוכנים? 

בסופו של דבר, לעיתים, גם אם מרגישים לא לגמרי מוכנים, כדאי לנסות להיבחן בכל מקרה. אם כבר בכל מקרה משלמים, למה לא לנסות לבדוק את הכישורים שלכם תחת לחץ של מבחן נהיגה? זה מאוד שונה משיעורי הנהיגה, אז כנראה ששווה ניסיון. אם אתם צריכים סיוע נוסף, הרגישו חופשי להשאיר פרטים ולקבל סיוע מאת צוות נהג בקליק – פורטל הנהיגה הגדול בארץ. תוכלו כמובן גם לערוך השוואת מחירים בין מורי נהיגה, לקבל חוות דעת מתלמידים אחרים ועוד.