מחפשים מורה נהיגה? השאירו פרטים ונחזור במהירות

החלפת מורה נהיגה

אפשר לעבור מורה נהיגה אחרי הטסט? האם אפשר להחליף מורה נהיגה מבלי לאבד את מספר השיעורים שבוצעו? כל המידע על החלפת מורה נהיגה ממש כאן!

האם אפשר להחליף מורה נהיגה?

כמובן, אפשר להחליף מורה נהיגה בכל שלב של תהליך לימוד הנהיגה, ישנם כמה דברים חשובים שצריך לדעת על מנת לעבור בין מורה נהיגה לאחר, בפסקה הבאה נפרט לכם בדיוק מהם הדברים שצריך לפני שעוברים מורה נהיגה.

מה צריך לדעת לפני מעבר מורה נהיגה?

לא הלך עם מורה הנהיגה הנוכחי? לא נורא, תמיד אפשר לבצע מעבר מורה נהיגה לאחר. גלו איך מחליפים מורה נהיגה ואל תשכחו לדרוש ממנו את הדברים הבאים:

  • טופס ירוק ו-טופס לימוד נהיגה - כאשר אתם מתחילים ללמוד נהיגה, אתם מביאים אל מורה הנהיגה שלכם טופס ירוק וטופס לימוד נהיגה, שניהם למעשה הם אישורים שאתם יכולים ללמוד נהיגה. בקשו ממורה הנהיגה הנוכחי שלכם את הטפסים הנ"ל והעבירו אותם אל מורה הנהיגה החדש.
     
  • טופס תלמיד - כל מורה ממלא טופס תלמיד עם הפרטים שלו, בקשו אותם מהמורה הנוכחי על מנת להעביר אל המורה החדש, לא תמיד יספקו לכם את הטופס וזה לא "נורא" - אפשר למלא אותו מחדש, למרות שרצוי להעביר אותו.
     
  • אישור חתום על כמות שיעורים - זה הנושא הקריטי ביותר, אתם צריכים לקבל אישור על כמות השיעורים שביצעתם עד כה אצל מורה הנהיגה הנוכחי, חתום על ידו וכולל את מספר השיעורים. זה למעשה יגדיר את הוותק שלכם לקראת המבחן המעשי לנהיגה (טסט חיצוני) שאתם צריכים לעבור.
     

החלפת מורה נהיגה

איך לעבור מורה נהיגה אחרי טסט?

אין בעיה לעבור מורה נהיגה לאחר טסט - מרבית המקרים בהם עוברים מורי נהיגה היא לאחר כישלון בטסט אחד או שניים וזה לגיטימי לחלוטין. מה שצריך הוא לקבל את כל הדברים ממורה הנהיגה (כפי שציינו בפסקה מעלה) על מנת שהוותק שלכם יישמר וכן, זמן ההמתנה בין תקופת הטסט שביצעתם.


>>>אולי יעניין אתכם גם שיעורי נהיגה לפני תיאוריה

האם מעבר מורה נהיגה עולה כסף?

לא, מעבר בין מורי נהיגה לא צריך לעלות לכם כסף כלל. כמובן שאם סגרתם "דיל" של לימוד נהיגה בקבלנות, אז מעבר למורה אחר יבטל את ההסכם כי שילמתם למורה הנוכחי ומורה חדש לא חייב לכם דבר (אלא אם כן, מדובר על בית ספר לנהיגה, שם אולי כן אפשר לבצע מעבר בין מורה למורה במסגרת תשלום כולל, אך זאת כדאי לברר מול בית הספר ולהכיר בנהלים שלו). בשוק ה"פרטי" מעבר בין מורי נהיגה הוא ללא תשלום.