מחפשים מורה נהיגה? השאירו פרטים ונחזור במהירות

לימוד נהיגה בסימולטור

כאן תוכלו לקרוא על מהו בעצם סימולטור נהיגה ולמי הוא מתאים, מחירים  לשעת נהיגה בסימולטור ומהם היתרונות והחסרונות בשיטה זו.

מהו לימוד נהיגה בסימולטור?

סימולטור נהיגה הוא אמצעי המדמה נהיגה של נהג ברכב ושימושו נעשה בבתי ספר ללימוד נהיגה בארץ ובעולם. אמצעי הסימולטור לנהיגה בבתי ספר נוצר ע"מ להתאמן על מגע עם ההגה, ההילוכים והדוושות ולאפשר כוננות במצבי תעבורה שונים בכביש כגון עצירות חירום, תנאי נראות שונים ומקרים בלתי צפויים על מנת לאפשר לתלמיד להתכונן בצורה טובה יותר לקראת נהיגה בשטח חי. 

 

לימוד נהיגה בסימולטור

מה המחיר ללימוד נהיגה בסימולטור?

מחיר ללימוד נהיגה בסימולטור נהיגה מתומחר לפי שעה בעלות שבין 250 ל -350 ש"ח וזה כולל מדריך צמוד, בד"כ נדרש מינימום של כמה שעות. יש לקחת בחשבון שלימודי נהיגה בסימולטור הינם רק הכנה לקראת שיעורי נהיגה אמיתיים בשטח. לבירור מחירי שיעורי נהיגה לחצו כאן.

 

טווח מחירים משוער ללימוד נהיגה בסימולטור  הערכת מחיר: 250 - 350 ש"ח

למי נהיגה בסימולטור מתאימה?

לימוד נהיגה בסימולטור מתאים למגוון רחב של אנשים. על שלושה מהם נרחיב כאן:

 • לימוד נהיגה לחרדתיים וחסרי ביטחון - מאפשר לימוד נהיגה לבעלי חרדות בכך שמאפשר להם לחוות כמה שיותר מקרי קיצון על מנת להרגיל אותם לאפשרויות שזה עשוי לקרות במציאות.
   
 • לימוד נהיגה לחסרי מוטוריקה - ישנם גם אוכלוסיות של אנשים המתקשים לבצע כמה פעולות בו זמנית כמו להחליף הילוכים תוך כדי לחיצת הרגל על הגז וסימולציית הנהיגה מאפשרת להם לטעות מבלי לסכן את חייהם וחיי הסובבים אותם - מה שמאפשר להם עם הזמן להשתפר מבחינה מוטורית ולרכוש ביטחון עצמי.
   
 • ריענון נהיגה - בדגש על נהגים ותיקים שצריך לרענן אצלם חרדות אפשריות בכבישים.

יתרונות וחסרונות של סימולטור נהיגה

 • היתרונות בסימולטור נהיגה - שהוא תורם לשיפור הביטחון והנהיגה של התלמיד בכביש ולאחוז הצלחה גבוה בבחינות נהיגה ובנוסף הוא מאפשר לתלמיד היכרות עם מקרי תעבורה אמיתיים והאפשרות לטעות בכמות בלתי מוגבלת של פעמים ללא סיכון עצמי של התלמיד ושל יתר נהגי הכביש.
   
 • החסרונות בסימולטור נהיגה -  על סמך דעות של מורי נהיגה והן מתלמידים המחיר היקר פי כמה בהשוואה לשיעור נהיגה רגיל ושסימולטור לנהיגה עשוי לסייע לבעליי קשיים מוטוריים בלבד דרך אימון יכולות ההיגוי והתפעול של ההילוכים והדוושות  ופחות לגבי אנשים חסרי ביטחון וחרדתיים.