מחפשים מורה נהיגה? השאירו פרטים ונחזור במהירות

לימוד נהיגה על ידי הורים

לימוד נהיגה על ידי הורים; האם אפשר, או שזה רק בארה"ב ככה? – "נהג בקליק" מסבירים. מחפשים מידע לגבי לימוד נהיגה על ידי הורים? אם חשבתם שרק באמריקה מותר, אנחנו מזמינים אתכם לחשוב פעמיים. זה בהחלט אפשרי, אבל קחו בחשבון שהעלויות לא יהיו יותר זולות מאשר לימוד בבית ספר לנהיגה. אמה-מה, אם יש לכם 3 – 5 ילדים או אולי אפילו יותר, וכולם יזדקקו לרישיון בשלב מסוים, זה בהחלט יהיה שווה את זה. היכן מתחילים? – קראו כאן. 

האם אפשרי ללמוד נהיגה בהדרכת הורים?

אכן כן, אפשרי ללמוד נהיגה בהדרכת ההורים, אבל יש לכך כמה וכמה תנאים. מעבר לתנאים אשר נקבעו במשרד הרישוי והתחבורה, חשוב לקחת בחשבון את הנושא של דוושות הרכב. אם אתם מעוניינים ללמוד על גיר הילוכים, הרי שההורים יצטרכו להתקין סט נוסף של דוושות (כולל קלאץ') ברכב הפרטי. זה יעלה לא מעט, כמה אלפים טובים של שקלים, אבל ישתלם כאשר הרכב ישמש להדרכת מספר ילדים. הנה חלק מהקריטריונים עבור לימוד נהיגה על ידי הורים:

  • הגשת בקשה: יש להגיש בקשת הדרכה אשר מיועדת למפקח המחוזי של בתי הספר לנהיגה (באזור בו אתם מתגוררים).
     
  • ותק על הכביש: יש להציג ותק של לפחות 3 שנים עבור סוג הרישיון שהילדים מעוניינים להוציא.
     
  • הגבלת הדרכות: יש לציין, הורים יכולים להדריך עד 2 ילדים בשנה בלבד.
     
  • הגבלת נפח מנוע (סמ"ק): על מנת להתקין דוושות בלם או דוושות בלם וקלאץ', יש לייעד לכך רכב בעל נפח מנוע של לפחות 1,150 סמ"ק.

כמה יעלה לימוד נהיגה על ידי הורים?

אם מדברים רק על ההתאמות המכאניות ברכב, אז יעלה לכם בערך 3,000 – 7,500 ₪ להתקין דוושות ולהתאים את הרכב ללימוד נהיגה. אבל, וזה אבל חשוב, אף חברת ביטוח לא תכסה נזקים אם לא תרכשו הרחבת פוליסה מתאימה. לכן, חשוב להביא בחשבון גם את עלויות הביטוח אשר כרוכות בהסבת הרכב הביתי לרכב לימוד נהיגה. בעוד ששיעורי נהיגה עולים בימינו בין כ-150 ₪ - 220 ₪ בממוצע, אם יש לכם 3 – 5 ילדים או יותר אפילו, עלויות ההסבה של הרכב יהיו שוות את זה.

 

הורה מלמד נהיגה

לסיכום, כיצד עדיף ללמוד נהיגה? – נהג בקליק עונים

בסופו של דבר, זה הכל עניין של עלויות מול תועלת. אם אתם צריכים להסב את הרכב הביתי עבור לימוד נהיגה של 1 – 2 ילדים, לא בטוח שזה ישתלם באמת. אם אתם משפחה ברוכת 4 – 5 ילדים ומעלה, אתם תוכלו לחסוך בלא מעט עלויות. בממוצע, רישיון נהיגה יכול לעלות בין כ-4,500 ₪ - 6,500 ₪ (בהנחה שניגשים למינימום השיעורים האפשרי שהוא 28). כעת, הכפילו זאת במספר הילדים שיש לכם, ותערכו את ההשוואה הרלוונטית לכם.