מחפשים מורה נהיגה? השאירו פרטים ונחזור במהירות

מורה נהיגה לנכים

מחפשים מורה נהיגה אשר מלמד על רכב אשר מותאים לנכים? תוכלו להשאיר פנייה באתר שלנו ואנו נדאג שתקבלו עד שלוש הצעות ממורים באזור המגורים שלכם.

זכאות לרישיון נהיגה לנכים

בישראל, ניתן לקבל רישיון גם כאשר מתקיימת מוגבלות פיזית או נכות. הדבר מצריך התאמות כמו נהיגה על רכב מותאם, עם מורה נהיגה מיומן אשר יודע ללמד את התלמיד לתפעל את מנגנוני הרכב המיוחדים המצויים בו, אך הדבר נפוץ למדי וישנם מספר בתי ספר לנהיגה באזורים שונים בארץ, אשר מציעים את השירות.

 

מורה נהיגה לנכים

מחיר לשיעורי נהיגה לנכים

טווח המחיר עשוי להיות גבוה יותר מאשר המחיר של שיעור על רכב סטנדרטי וזאת בשל העובדה שמספר המורים המחזיקים ברכבים מותאים הוא קטן יותר. מחיר השירות נע בדרך כלל בטווח העלויות שבין 140 ל-200 ש"ח לשיעור שאורכו הוא 40 דקות. 

 

מחיר לשיעור נהיגה על רכב המותאם לנכים

מחיר לשיעור נהיגה על רכב המותאם לנכים: 170 ₪

טווח מחיר גבוה 200 ₪

טווח מחיר נמוך 140 ₪

מי זכאי ללמוד נהיגה ברכב לאביזרים מיוחדים?

ביטוח לאומי, מפעיל תוכנית מיוחדת בשיתוף עם מספר בתי ספר ללימוד נהיגה ברחבי הארץ, אשר במסגרתה ניתן ללמוד נהיגה על רכבים מותאמים. בשביל להשתתף בתוכנית זו, יש לעמוד בתנאי הזכאות הבאים:

 

ראשית כל, הזכאים אם אנשים בעלי מוגבלות בניידות אשר גילם הוא 17 ומעלה.  שנית, אם הם מחזיקים ברישיון נהיגה, עליהם לענות על לפחות תנאי אחד מהבאים: 

 • אם הוא מחזיק ברישיון נהיגה עליו לעמוד באחד משני התנאים:
  • מעוניין לעבור מבחן שליטה ברכב לאביזרים מיוחדים ומעוניין לקבל שיעורים לקראת המבחן.
  • המכון הרפואי לבטיחות בדרום המליץ לגביו באשר לנהיגה על רכב לאביזרים מיוחדים והוא מעוניין לנסות את הנהיגה על רכב זה.
    
 • אם הוא אינו מחזיק ברישיון נהיגה, עליו לעמוד בשני התנאים הבאים:
  • המכון הרפואי לבטיחות בדרכים אינו קבע שהוא פסול מלנהוג.
  • המכון הרפואי לבטיחות בדרכים המליץ לגביו באשר לנהיגה על רכב לאביזרים מיוחדים.

 

דיאגרמת לימוד נהיגה נכים

 

>> קראו בהרחבה על לימוד נהיגה ברכב לאביזרים מיוחדים באתר הביטוח הלאומי.

מצאו מורה נהיגה לנכים בכל אזור בארץ

יש לא מעט מורי נהיגה בארץ, אשר מספקים את השירות של לימוד נהיגה על רכבים המותאמים לנכים. לרכבים אלו יש מנגנונים מיוחדים שאינם קיימים ברכבי נהיגה סטנדרטיים וזאת על מנת לאפשר לתלמיד לשלוט בצורה נוחה בכל מנגנוני הרכב החשובים. השאירו לנו פנייה כאן באתר ואנו נסייע לכם במציאת מורה נהיגה לנכים שילווה אתכם בתהליך הוצאת הרישיון.

לימוד נהיגה לנכים - סוגי התאמות לרכב:

כפי שציינו קודם לכן, לימוד נהיגה לנכים מצריך התאמות מסוימות ברכב, להלן מספר דוגמאות להתאמות הנדרשות:

 • הגה מותאם: ההגה עצמו צריך להגיע עם מנגנון לשליטה במספר מערכות של הרכב כמו המגבים, איתות, החלפה בין אור רגיל לאור גבוה וכדומה.
   
 • גז ובלם יד: ברכבים ללימוד נהיגה אשר מותאמים לנכים, יש גם מנגנון אשר מאפשר לתלמיד לשלוט בעוצמת הגז דרך ההגה וגם כמובן להאט את קצב הנסיעה ולבלום.

השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון: 077-9995107

הוצאת רישיון נהיגה לנכים אצל מורה מנוסה

כאשר בוחרים מורה נהיגה, כדאי למצוא אדם בעל ניסיון מקצועי בתחום, אשר גם מחזיק רכב מתאים. המורה חייב להיות מנוסה ולהכיר היטב את המנגנונים המיוחדים ולכן לא כל מורה נהיגה מתאים לכך. כדאי לנסות ולאתר מורה סבלני ואדיב, אשר קשוב לצרכים של התלמיד ויודע ללוות אותו בצורה נכונה תוך הבנה של המוגבלויות השונות, אשר משתנות בין תלמיד לתלמיד.